o hodowli

W kotach rasy Maine Coon urzekł nas przede wszystkim ich łagodny charakter i wyjątkowe wśród kotów przywiązanie do swoich opiekunów. Później te pełne spokoju olbrzymy zachwyciły nas swoim wyglądem, dzikim spojrzeniem i charakterystycznymi rysimi pędzelkami na uszach, a kiedy pierwszy raz się do nas odezwały zostaliśmy zauroczeni ich osobliwym treleniem. Dzisiaj już nie wyobrażamy sobie dnia bez "mainecooniego" mruczenia, a naszą pasją chcemy dzielić się z tymi wszystkimi, którzy tylko będą w stanie odwzajemnić kocią miłość.

Nasze koty mieszkają w dwóch domach i opiekują się nimi dwie rodziny, więc każdy z nich otrzymuje od nas dużo miłości i uwagi.

Bardzo ważne jest dla nas również zdrowie naszych podopiecznych, dlatego wszystkie nasze dorosłe koty są przebadane na FeLV, FIV i PKD oraz systematycznie mają przeprowadzane badania echa serca.

Jesteśmy rodzinną hodowlą, gdzie każdy kot traktowany jest indywidualnie na pełnych prawach domownika. Dzięki temu nasze kocięta wyrastają na doskonałych towarzyszy swoich opiekunów. Nauczone czystości, zaszczepione i odrobaczone, a także zachipowane opuszczają nasz dom nie wcześniej niż po 12 tygodniach życia. Wraz z wymarzonym kociakiem jego nowi opiekunowie otrzymują od nas wyprawkę z ulubionymi zabawkami malca i zapasem jedzenia na pierwsze kilka dni w nowym domu, a także książeczkę zdrowia, numer micro chipu, umowę kupna-sprzedaży kota i jego rodowód. Kocięta "na kolanka" dla ich zdrowia i bezpieczeństwa są poddawane zabiegowi sterylizacji, co może nastąpić przed opuszczeniem hodowli lub dopiero u nowych opiekunów, lecz nie później niż w 6 miesiącu życia kotka. Pragniemy utrzymywać kontakt z właścicielami naszych kociąt i w razie potrzeby służymy radą i pomocą (w sprawach nie cierpiących zwłoki o każdej porze dnia i nocy).

Nasza hodowla jest członkiem Supreme Cat Club, należącego do Felis Polonia, FIFe.