o hodowli

W kotach rasy Maine Coon urzekł nas przede wszystkim ich łagodny charakter i wyjątkowe wśród kotów przywiązanie do swoich opiekunów. Później te pełne spokoju olbrzymy zachwyciły nas swoim wyglądem, dzikim spojrzeniem i charakterystycznymi rysimi pędzelkami na uszach, a kiedy pierwszy raz się do nas odezwały zostaliśmy zauroczeni ich osobliwym treleniem. Dzisiaj, prawie dekadę później, nie wyobrażamy sobie dnia bez "mainecooniego" mruczenia, a naszą pasją chcemy dzielić się z wszystkimi, którzy tylko będą w stanie odwzajemnić kocią miłość.

Nasze koty mieszkają w dwóch domach i opiekują się nimi dwie rodziny, więc każdy z nich otrzymuje od nas dużo miłości i uwagi.

Bardzo ważne jest dla nas zdrowie naszych podopiecznych, dlatego wszystkie nasze dorosłe koty są przebadane na FeLV, FIV i PKD oraz systematycznie mają przeprowadzane badania echa serca.

Jesteśmy rodzinną hodowlą, gdzie każdy kot traktowany jest indywidualnie na pełnych prawach domownika. Dzięki temu nasze kocięta są świetnie zsocjalizowane i wyrastają na doskonałych towarzyszy swoich opiekunów. Nauczone czystości, zaszczepione, odrobaczone oraz zachipowane opuszczają nasz dom nie wcześniej niż po 12 tygodniach życia. Wraz z wymarzonym kociakiem jego nowi opiekunowie otrzymują od nas wyprawkę z ulubionymi zabawkami malucha i zapasem jedzenia na pierwsze kilka dni w nowym domu, a także książeczkę zdrowia, numer micro chipu, umowę kupna-sprzedaży kota oraz jego rodowód. Kocięta "na kolanka" dla ich zdrowia i bezpieczeństwa są poddawane zabiegowi sterylizacji, co może nastąpić przed opuszczeniem hodowli lub dopiero u nowych opiekunów, lecz nie później niż w 6 miesiącu życia kotka. Pragniemy utrzymywać kontakt z właścicielami naszych kociąt i w razie potrzeby służymy radą i pomocą (w sprawach nie cierpiących zwłoki o każdej porze dnia i nocy).

Nasza hodowla jest członkiem Supreme Cat Club, należącego do Felis Polonia, FIFe.